Czy leżaczek do kąpieli będzie pomocny, a może utrudni nam codzienne czynności?

Każdy rodzic doskonale pamięta pierwsze kąpiele swojego dziecka po powrocie ze szpitala do domu. Na pewno towarzyszy nam drżenie serduszka. Co więcej mamy pełno obaw. Nie wiemy czy damy radę tak naprawdę przytrzymać dziecko, czy wykąpiemy je dokładnie, a może polegniemy po całości? Dlatego właśnie warto uczestniczyć w szkole rodzenia. To właśnie w szkole rodzenia uczy się młode mamy, jak dokładnie układać dziecko na swojej ręce tak, aby było ono stabilne, a sama kąpiel była ogromną przyjemnością, zarówno dla nas samych, ale głównie dla naszego dziecka.

Spore ułatwienie

Musimy mieć na uwadze, że obecnie kąpiel maluszka może być naprawdę o wiele, wiele łatwiejsza. Wszystko tak naprawdę za sprawą wynalazku jakim jest leżaczek do kąpieli z bee.pl. Leżaczki kąpielowe mogą być piankowe, materiałowe czy też plastikowe. Warto jak najbardziej zaopatrzyć się w leżaczek. To on właśnie nam ułatwi pielęgnację codzienną. Możemy się także spotkać z nazwą inną leżaczka kąpielowego. Mowa o górce kąpielowej. Jak najbardziej polecamy ją, ponieważ jest wykonana z grubej oraz wytrzymałej tkaniny frotte, która została naciągnięcia na druciany stelaż, który jest właśnie wygięty w formie górki. Może się nam to wydawać na pierwszy rzut oka nieco dziwne, ale jak najbardziej jest to świetne rozwiązanie dla naszego dziecka.

Dziecko na leżaczku leży w ten sposób, że główka dziecka spoczywa w punkcie najwyższym, a nóżki dziecka są w wanience, już poza materiałem. Frotka się naciąga pod ciężarem dziecka oraz mu nie pozwala zjechać. Jest to dla rodziców niezwykle ważna informacja.

Leżaczek do kąpieli ma naprawdę bardzo dużo zalet. Na pewno każdy z rodziców doceni to, że frotkę możemy sobie zdjąć nawet co kilka dni i przeprać. Jeśli chodzi o gąbkę kąpielową, to takiej możliwości nie ma. Bardzo ważne jest także to, że frotka nie jest zimna oraz także trzyma śmiało temperaturę wody, w której leży. Nie musimy w żadnym wypadku podkładać pieluszki, tak jak chociażby w przypadku plastikowych górek. Leżaczki do kąpieli są bardzo uniwersalne. Stel pasuje wręcz idealnie do wszystkich wanienek zarówno dużych, jak i także małych.

Leżaczki kąpielowe możemy zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i także w sklepach stacjonarnych. Porównajmy sobie cenę. Chodzi przecież o to, abyśmy niepotrzebnie nie przepłacali. Dogłębna analiza do tego nie doprowadzi. Wybierzmy najrozsądniejszą i najbardziej atrakcyjną dla nas ofertę.

Kochanie zdjęcie utworzone przez bristekjegor - pl.freepik.com